Haber

Diyarbakır’da HDP İl Binası Önünde Nöbet Düzenleyen Ailelerin Sayısı 369’a Ulaştı

DİYARBAKIR’da HDP il binası önünde çocukları için nöbet tutan ailelerin sayısı 369’a yükseldi. Bunların arasında, 1993 yılında 20 yaşındayken kaçırılan oğlu Rafet Ekinci için İstanbul’a gelen annesi Gülistan Ekinci de vardı.

Çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan aileler, 3 Eylül 2019’da Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde çocuk nöbeti başlattı. 1.527 gün boyunca devam eden nöbette 47 aile çocuklarıyla buluştu. şu ana kadar. Gülistan Ekinci, 1993 yılında inşaatta çalışmak üzere gittiği İstanbul’da 20 yaşındayken kaçırılan oğlu Rafet Ekinci için kızı Emine Can’la birlikte Batman’dan geldi ve HDP önünde çocuk nöbeti düzenleyen aile sayısı arttı. 369’a ulaştı.

Emine Can, 30 yıldır ağabeyinden haber alamadıklarını belirterek, “Kardeşimi geri istiyorum. Terör örgütünü lanetliyoruz. Artık hiçbir genç, hiçbir çocuk kandırılmasın. Lütfen bu dava sonlandırılsın. Hiçbir çocuk kandırılmasın” dedi. Ya aldatıldın ya da git. Terör örgütüne lanet ediyorum. Kardeşimi geri istiyorum. Yıllardır kandırıldı. “Hazrettik seni. Ne hakkın var? Artık bu çocukları kandırmayın. Kardeşim, eğer bizi duyabiliyorsan geri dön. Hepimiz seni seviyoruz. Lütfen geri gelin” dedi.

haymana-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu