Haber

Erkan Aydın: Umarım Milli Eğitim Bakanı da kendini sorumlu hisseder ve görevinden istifa eder. Bu Bizim Beklentimiz

ZEHRA MİLLER

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, deprem bölgesi olan Gaziantep’ten alınan çadırların üzerine Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) logosu basılmasının ardından deprem bölgesine geri gönderilmesi üzerine Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’i istifaya çağırdı. Bursa’daki meslek liseleri. Aydın, “Bugün Milli Eğitim Bakanlığı bir açıklama yaparak Eğitim-İş ile birlikte dile getirdiğimiz konunun doğruluğunu teyit etti. Bakanlık oradaki sorumlular hakkında soruşturma açtı. Beklediğimiz bu” diye konuştu. söz konusu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Bursa’daki Ömer Halisdemir Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ile Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde üretildiğini iddia ettiği çadırlar, aslında Gaziantep’ten satın alınarak tırlarla Bursa’ya götürüldü. Üzerlerine logo basılan ve beyin sarsıntısı geçiren kişinin bölgeye geri gönderildiği iddia edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı bugün bu tezlerle ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Daha önce kürsüde konuyu dile getiren CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, bugün depremin olduğu bölgede yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’i istifaya çağırdı. Aydın dedi ki:

“MİLLİ EĞİTİM BAKANI’NIN İSTİFA ETMESİNİ İSTİYORUM”

“Bursa’daki meslek okullarının Gaziantep’ten gelip Milli Eğitim logosunun basılıp deprem bölgesine geri gönderildiği çadırlarla ilgili çarşamba günü Meclis Genel Kurulu’nda bir konuşma yaptık. Daha sonra Genel Kurul’da bunu dile getirdik. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin.Milli Eğitim Bakanlığı bugün bir açıklama yaparak bizim ve Eğitim-İş’in dil iddiasının doğruluğunu teyit etti.Bakanlık oradaki sorumlular hakkında soruşturma açtı.Umarım sonucu Soruşturma yapılır, gereği yapılır ve hatta Milli Eğitim Bakanı da kendisini sorumlu hissederek görevinden istifa eder. Beklentimiz budur.”

“Siz bunları yaparken vicdanınız kanamadı mı”

Erkan Aydın, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bursa’daki bu meslekî ve teknik liselerde amblemi bastırıp Bursa’dan deprem bölgesine gönderdiler. Peki bu arkadaşlar ne yaptı biliyor musunuz? Mühür basmak için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan para getirdiler. bin kilometre yoldan Milli Eğitim Bakanlığı amblemi ve amblemi.Bütçelerinden ödediler.Yetmedi boyle reklam yaptılar.Gaziantepten aldıkları çadırları Nurdağı,İslahiye,Kahramanmaraş’a gönderseler, Yarım saat uzaklıkta olsa belki o vatandaşlarımız günlerce soğuğa, kar ve yağmura maruz kalmazlardı.Sırf sarayda şirin görünsün diye, sırf sarayda şirin görünsün diye Milli Eğitim Bakanına üzülmediniz mi? Oradaki karar vericiler kendilerine bir algı oluşturup bin kilometre öteye götürüp MEB amblemi bastırıp tekrar geri getirsinler mi?

kizilirmak-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu