Ekonomi

Et ve Süt Kurumu üreticilere ceza kesildiği iddialarını yalanladı

Et ve Süt Kurumu (ESK), Sözleşmeli Hayvancılık Projesi’nden ayrılan üreticilere 30 bin lira ceza kesildiği iddialarını yalanladı.

Et ve Süt Kurumu’ndan yapılan açıklamada, “Bazı internet haber sitelerinde ‘Et ve Süt Kurumu Sözleşmeli Hayvancılık Projesi kapsamında ESK ile sözleşmelerini iptal eden üreticilerin 30 bin lira ceza ödediği’ yönünde haberler yer aldı. Bin TL’nin kuruma verilmesi’ gerçeği yansıtmıyor.”

Uygulamada kârlılığın hedeflendiği ifade edilen açıklamada, “Et ve Süt Kurumu tarafından geçtiğimiz yıl hayata geçirilmeye başlanan Sözleşmeli Hayvancılık Projesi’nde üreticilere alım ve fiyat garantisi sunularak mutlak kârlılığın hedeflendiği belirtildi. Maliyet bazlı fiyat politikası esas alınmıştır. Üreticilerimize kurumla yapılan sözleşmeden cayma hakkı veren proje kapsamında piyasa fiyatları daha avantajlıdır.” “Bugüne kadar sözleşmesi iptal edilen hiçbir üreticimize cezai işlem uygulanmadı. Et ve Süt Kurumu, düzenleme misyonu kapsamında üreticilerimizin ve tüketicilerimizin menfaatlerini savunmaya devam edecektir.” – ANKARA

haber-catak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu