Haber

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi

KASTAMONU’nun Tosya ilçesinde şiddetli sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Kastamonu-Tosya karayolu heyelan nedeniyle ulaşıma kapandı. Bir dükkana yıldırım düşmesi sonucu yangın çıktı.

İlçe genelinde dün akşam saatlerinden itibaren sağanak yağış ve yer yer dolu etkili oldu. Cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Sel sularının ormandan getirdiği ağaç ve taşlar vatandaşları zor durumda bıraktı. Kastamonu-Tosya karayolunda heyelan meydana geldi. Bir otomobil ve bir kamyonet yerde mahsur kaldı. Karayolları Genel Müdürlüğü ve belediye ekiplerinin çalışmasının ardından araçlar kaldırıldı. Yol daha sonra denetim altında trafiğe açıldı. Yağışların yollarda oluşturduğu tahribat nedeniyle bağ evlerinde bulunan vatandaşlar mahsur kaldı. Vatandaşlar iş makineleriyle kurtarıldı.

KAMERAYA YILDIRIM DÜŞTÜ İlçede etkili olan şiddetli yağış sırasında, tomruk ve kereste kesme çalışmasının yapıldığı bölgede boş bir dükkana yıldırım düştü. Yıldırımın etkisiyle çıkan yangın re’sen söndürüldü. Yıldırımın düşme anı ise vatandaşlar tarafından cep telefonlarıyla görüntülendi.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Tosya Belediyesi olarak tüm ekiplerimizle sahaya iniyoruz. Lütfen acil bir durum olmadıkça evinizden ve evinizden çıkmayın. İşlere karışmayalım. trafiği yoğunlaştıracak ve araçlarınızla kaza yapmanıza neden olacak. Sorunu birlikte ortadan kaldıracağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu