Haber

Aile Bakanlığı açıkladı: e-Devlet listesine giren herkese 4336 TL nakdi yardım!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından vatandaşlara yapılan sosyal yardım ödemeleri hakkında değerli açıklamalarda bulunuldu. e-Devlet’te listede adı bulunan kişilerin ödemelerini alabilecekleri açıklandı. Listede adı geçen kişilere ücretsiz olarak 4336 TL ödeme yapılacağı biliniyor. Yardım ödemeleri için son tarih 28 Şubat olarak açıklandı.

Adı bu listede olanların dikkatine: Son gün 28 Şubat!

15’inde başlayacağı bilinen ‘evde bakım yardımı’ ödemeleri için son ödeme tarihi 28 Şubat olacak. e-Devlet üzerinden giriş yapmanıza rağmen yardım ödemenizi hala almadıysanız hızlıca listeyi kontrol etmeniz gerekiyor. . Bu listede adınız ve soyadınız varsa TC kimlik kartınız ile PTT’ye giderek ödemenizi ücretsiz olarak alabilirsiniz.

2023 Şubat ayı evde bakım maaşı ödemesi için liste e-Devlet üzerinden kamuoyuna açıklandı. Şubat ayı evde bakım maaşı ödenen iller listesinde adınız ve soyadınız varsa hemen PTT’ye gidip ödemenizi TC kimlik kartınız ile alın.

Şubat 2023’te bakım maaşı ne kadar?

2023 yılının başında memur maaşları ve emekli maaşlarına yapılan yeni zamların ardından diğer ödemelerde de artış yaşandı. Şubat ayında yurt bakım maaşına geçen yılın ikinci yarısına göre 1000 TL zam uygulandı. Yani yurt bakım maaşında bu ay vatandaşlara 4336 TL ödenecek.

Evde bakım maaşı nasıl sorgulanır?

e-Devlet’e TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra arama butonuna “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgi Sorgulama” yazarak sorgulama yapınız.

Ziraat Katılım Bankası aracılığıyla ödeme alan kişiler, SMS ile de sorgulama yapabilmektedir. Yurtta bakım maaşını SMS ile sorgulamak için BAKIYE yazıp 4737’ye SMS gönderebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu