Haber

Alman Deutsche Telekom Türkiye’yi 15 Şubat’a kadar ücretsiz aradı

Alman telekom şirketi Deutsche Telekom, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle Almanya’dan Türkiye ve Suriye’ye 15 Şubat’a kadar yapılan aramalardan ücret almayacağını açıkladı.

Deutsche Telekom’dan yapılan açıklamada, yıkıcı depremlerden etkilenen Türkiye ve Suriye halkına taziyelerde bulunuldu.

Açıklamada, 6 Şubat-15 Şubat tarihlerinde Almanya’dan Türkiye ve Suriye’ye yapılacak arama ve SMS’lerden ücret alınmayacağı belirtildi.

Türkiye ve Suriye’deki müşterileri için data roaming’in de 15 Şubat’a kadar ücretsiz olacağı yapılan açıklamada, Deutsche Telekom’un depremzedeler için “Aktion Deutschland Hilft”e (Germany Helps) 1 milyon euro bağışta bulunacağı belirtildi.

Deutsche Telekom İcra Kurulu Başkanı (CEO) Timotheus Höttges, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, Türkiye ve Suriye’den gelen görüntülerin kendilerini derinden üzdüğünü belirtti.

Höttges, “Depremden etkilenen birçok kişinin çaresizliğine sadece şefkatle değil, somut yardımla yaklaşıyoruz” dedi. ifadesini kullandı.

Birçok şirket çalışanının Türkiye veya Suriye’de akrabaları olduğuna dikkat çeken Höttges, dayanışmanın kusursuz olduğunu ifade etti.

nallihanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu