Haber

ARAÇ MUAYENE RANDEVU İLE 20 MİLYON ÖNE ÇIKAN GÖRÜNTÜ: 20 TUTUKLAMA

AKSARAY’da kurdukları 2 şirket üzerinden internet ve çağrı merkezi üzerinden araç muayene randevusu alan Nazlı A. (36) ve Ferhat Y.’nin (37) aralarında bulunduğu 20 kişinin yaklaşık 20 milyon dolar kar elde ettiği öne sürüldü. binlerce araç sahibi gözaltına alındı.

Aksaray’da internet sitesi ve davet merkezi üzerinden 95 liraya araç muayene randevusu alamayan ve araçlarını muayene ettiremeyenler, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulundu. Bunun üzerine başlatılan soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Hatalar Şube Müdürlüğü Çaba grupları çalışma başlattı.

Araştırma sonucunda Nazlı A. ve Ferhat Y.’nin kurdukları 2 firma sayesinde “Araç muayene randevularını internet ve internet üzerinden alıyoruz” adı altında her araç sahibinden 95 TL aldıkları belirlendi. davet merkezi”. Banka hesapları sayesinde 81 ilden binlerce kişinin bu yolda yaklaşık 20 milyon lira kar elde ettiği belirlendi. Bunun üzerine polis, bugün sabah saatlerinde daha önce belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda Nazlı A., Ferhat Y. ve şirkette çalışan 18 kişi gözaltına alındı.

Soruşturma devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu