Haber

Van’da çocukları dağa kaçırılan aileler protestolarına devam ediyor

Van’da çocukları dağlara kaçırılan aileler, bu hafta da Halkın Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) il merkezi önünde protestolarına devam etti.

Menekşe Caddesi’nde toplanan aileler, “Çocuk nöbetindeyiz”, “Yeter artık arkamızdan çekilin”, “Şehitlerime dokunmayın onlar bize emanet”, “Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak” yazılı pankartlar taşıdı. ” ve “Vanlı anneler çocuk nöbetinde”.

Aileler, terör örgütü PKK aleyhine sloganlar atarak DEM Parti İl Başkanlığı binası önünde yürüyüş yaparak çocuklarını teslim olmaya davet etti.

2012 yılında kızının kaçırılarak dağlara götürüldüğünü belirten Nazlı Sancar, çocuklarına kavuşunca annelerin umutlarının arttığını söyledi.

Eylemi kararlılıkla sürdüreceklerini vurgulayan Sancar, “49 çocuğumuzu terör örgütünün elinden kurtardık. Her hafta yeni bir umutla buraya geliyoruz. Ben Van’da, Diyarbakır’da, Ankara’da mücadele eden bir anneyim.” HDP’nin adı değişse de vazgeçmeyeceğim. Umutlarımız her geçen gün artıyor. Biz sadece burada hakkımız olan çocuklarımızı istiyoruz. Çocuklarımızın eline silah verip hayatlarını perişan ediyorlar.” dedi.

Saliha Mert, 8 yıldır oğlundan haber alamadığını belirterek, “Artık kan akıtmak yok, sadece çocuklarımızı istiyoruz. Oğlum artık evine dön. Sen de devlete teslim ol. Kardeşlerin seni soruyor, istiyor” dedi. seni görmek için. Lanet olsun, isim değiştiriyorlar ama ellerindeki kan hala aynı.” ” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu