Ekonomi

Hong Kong merkezli ilk stablecoin, Binance CEO’sunun desteğini aldı

Investing.com – Hong Kong merkezli yatırım firması First Digital, ABD dolarına sabitlenmiş ve Asya’da ihraç edilen yeni bir stablecoin kripto para birimini duyurdu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada First Digital USD (FDUSD) olarak adlandırılan kripto para biriminin ABD doları veya eşdeğeri varlıklarla destekleneceği açıklandı.

Hong KongStablecoinin .

Bunun ortasında, ABD’deki kripto bölümü üzerindeki artan düzenleyici baskı, sektördeki başkanın konumunu tehdit etmeye devam ediyor. ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Hong Kong’un yeni kripto merkezi olmasının şaşırtıcı olmayacağını söyledi.

Öte yandan dünyanın en büyük borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Hong Kong merkezli stablecoin’e takviyeler veren isim oldu. CZ, First Digital’in BNB Akıllı Zinciri ve EthereumAğı üzerinde geliştirilen dolara sabitlenmiş kripto para birimi FDUSD’nin lansmanını gündeme getirdi.

Bu gelişme, kripto takipçilerini Binance’in FDUSD’yi destekleyip desteklemeyeceği konusunda sorulara yöneltti. Net bir açıklama yapmayan CZ, kullanıcılara resmi duyuruları takip etmeleri gerektiğini söyledi.

Öte yandan borsanın kripto parası Paxos’tan kaynaklanan sorunlar nedeniyle şubat ayında sabitlendi. BUSDBinance’in yeni bir stablecoin arayışı içinde FDUSD’yi benimseyebileceği yönündeki spekülasyonlar hızla yayıldı.

Binance’te son durum gelişmelerde Öte yandan dün akşam saatlerinde borsanın çalışan sayısını azaltacağına dair gelişmeler gündemde yer aldı. Konuyla ilgili The Block’a açıklama yapan Binance sözcüsü işten çıkarma haberlerini doğrulayan bir açıklama yaptı.

Author: Günay Caymaz

arnavutkoyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu