Haber

PFDK, Fenerbahçe’nin 5 yıldızlı forma savunmasını inceleyecek

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), tören için 5 yıldızlı forma giyen Fenerbahçe’nin Türkiye Kupası finali savunmasını değerlendirecek.

PFDK, Fenerbahçe’ye Başakşehir maçında yaşanan bazı olaylar nedeniyle de para cezası verdi. “Taraftarların neden olduğu çirkin ve kötü tezahüratlar” nedeniyle 10 bin TL, “taraftarların neden olduğu saha olayları” nedeniyle 84 bin TL, “Merdiven boşluklarının boş bırakılmaması ve bu eylemin Aynı sezonda 6. kez”, “TV görevlilerinin müsabaka sonrası sahaya girip sahadan görüntü alıp dışarıda röportaj yaptıkları gerekçesiyle kulüp ayrıca toplam 456 bin 500 TL, 125 bin TL para cezasına çarptırıldı. flaş görüşme alanı.

PFDK’nın 5 yıldızlı forma kararı şöyle açıklandı: “Aynı müsabakada Fenerbahçe A.Ş.’nin 2022-2023 Dönemi Türkiye Kupaları Müsabakaları Tüzüğü Madde 7/6, Spor Gereçleri Talimatı ve Yayın Talimatı’nın 16. maddesi incelendi. 12/7 ve 13/3 maddeleri uyarınca yapılan disiplin sevkine ve dolayısıyla soruşturmanın devamına ilişkin savunmada belirtilen hususlar…”

FENERBAHÇE’NİN 5 YILDIZLI FORMALARI

Sarı-lacivertli kulüp, tarihinde toplam 28 şampiyonluğu olduğunu öne sürerek, 1959’dan önceki tüm şampiyonlukların sayılması gerektiğini savunuyor. Son yıllarda alevlenen tartışmanın ardından kulüp 3 yıldızlı değil 5 yıldızlı bir formayla çıkma kararı aldı. Son olarak Türkiye Kupası finaline 5 yıldızlı formayla çıkan takım hakkında soruşturma başlatıldı. (HABER MERKEZİ)

kagizmanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu